Chcesz mieć gładką i piękną skórę na lato? Wybierz depilację laserową!

Chcesz mieć gładką i piękną skórę na lato? Wybierz depilację laserową!

Nadmierne owłosienie jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów z poczuciem własnej wartości i braku pewności siebie. Włosy na ciele bywają uciążliwe – wrastają, tworząc krostki, w skrajnych przypadkach odrastają już po kilku godzinach od golenia. Depilacja owłosienia, choć bardziej skuteczna, również jest rozwiązaniem czasowym. W sytuacji, gdy własne ciało sprawia, że rezygnujesz z licznych przyjemności, wstydzisz się założyć bikini lub spędzić intymne chwile z ukochaną osobą, warto rozważyć trwałe rozwiązania, jak depilacja laserowa.

Dlaczego warto postawić na laserowe usuwanie owłosienia?

Maszynki do golenia pozostawiają podrażnienia – szczególnie wtedy, gdy dla zagwarantowania maksymalnej gładkości, próbujesz golenia pod włos. Wiąże się to z zaczerwienieniami, swędzeniem, a niejednokrotnie nawet zacięciami. Korzystanie z maszynek przyspiesza rogowacenie naskórka, co z kolei staje się przyczyną wrastania włosków. Większości problemów można uniknąć dzięki depilacji, jednak ta również nie pozostaje bez wad. Korzystanie z depilatorów mechanicznych jest czasochłonne, a w rejonach wrażliwych i miejscach intymnych – co najmniej niekomfortowe. Mniej czasochłonny wosk wiąże się z licznymi przeciwwskazaniami zdrowotnymi, a o skuteczności depilacji chemicznej przekonała się każda kobieta, która po zebraniu kremu sięgnęła niezadowolona po maszynkę.

Inaczej ma się sprawa depilacji laserowej. Jest ona (wbrew swojej nazwie) metodą epilacji, nie depilacji. W przeciwieństwie do metod przedstawionych powyżej, zabiegi laserowe usuwają włos wraz z cebulką, zamiast wyrywać lub przecinać je przy korzeniu. Jako że znaczna część włosów pozostaje „uśpionych” w formie cebulki, a laser działa od włosa do korzenia, dla maksymalnego efektu konieczne jest powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj, dla osiągnięcia w pełni gładkiej skóry wystarczą 4 zabiegi, jednak warto obserwować ciało i raz do roku umówić się na doraźny zabieg laserowy podtrzymujący efekt.

Co wyróżnia nowoczesne zabiegi laserowe?

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki zaawansowanej technologii rozwijanej przez lata, zabieg laserowej depilacji owłosienia może zostać przystosowany w całości do indywidualnych potrzeb pacjenta. Najnowsze techniki, takie jak zaprojektowany przez naukowców Uniwersytetu Harvarda laser Palomar Vectus, obejmują badanie fototypu skóry za pomocą systemu SkinTel™, czyli pomiar poziomu aktywnej melaniny w strukturze tkanek. Gwarantuje to komfort nawet przy zastosowaniu intensywnych parametrów emisji lasera, co jest konieczne w przypadku włosów z małą ilością pigmentu, na przykład rudych lub blond.

Warto zwrócić uwagę na zmodernizowane systemy, których nie sposób szukać w domowych sposobach depilacji laserowej IPL (Intense Pulsed Light). Obecne w nielicznych profesjonalnych gabinetach systemy wykorzystujące laser Vectus wyposażone są w system chłodzenia Advanced Contact Cooling, a głowica została wyposażona w najwyższej jakości trwałe szkło szafirowane. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów, końcówki o zwiększonym przekroju oraz technologii Photon Recycling, zabiegi laserowe mogą objąć dużą powierzchnię skóry w ciągu zaledwie kilku minut, nie tracąc przy tym na skuteczności.

Vectus w Twoim mieście – depilacja laserowa w Poznaniu!

Depilacja laserowa owłosienia cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Nowoczesne salony, kliniki, a nawet Spa oferujące zabiegi depilacji laserowej powstają w większości dużych miast. Nie zabrakło ich również w stolicy Wielkopolski! W ostatnich latach kolejne placówki wprowadziły zaawansowany laser Vectus, dzięki czemu coraz więcej Pań (oraz Panów) postawiło na laserowe usuwanie owłosienia w Poznaniu.

Published byandzelika.pomorska@gmail.com

Mieszkam w Poznaniu, tutaj również pracuję. Zobacz jak najlepiej odstresować się po ciężkim dniu :) Znajdziesz tutaj porady i ciekawostki dotyczące wielu typów masażu!